Trabzonspor zorlansa da seriye devam etti

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Trabzonspor oyuna ön alanda baskıyla başladı. Abdullah Avcı, Gaziantep grubunu tahlil edip savunmadan top çıkarmakta zorlandığını belirlemiş olacak ki; bordo mavililer ön alanda baskıyla rakibini yanılgıya zorladı ve kazandığı toplarla konumlar buldu. Birinci 10 dakikanın akabinde kabuğundan çıkan Gaziantep FK da vakit zaman Maxim ve Mirallas ile tesirli ataklar yaptı. Trabzonspor topa daha fazla sahip olsa da konuk grubun 5’li ve alan bırakmayan savunmasına tahlil üretemedi.

İkinci yarıda çok canlı görünen Gaziantep, Trabzonspor yarı alanına daha kalabalık giderken, topa da güzel baskı yaptı ve bordo mavililerin istediklerini yapmasına müsaade vermedi. Açıkçası, dün Gaziantep’in isteği, fizik kalitesi ve savunma konsantrasyonu son derece yeterliydi.

BAKASETAS BiR PIRLANTA 

Dün Trabzonspor’un ofansif manada problem yaşadığı kısımda sahneye çıkan Bakasetas, bir sefer daha 3 puanı getiren golü attı ve dayanılmaz performansını devam ettirdi. Berat ile Bakasetas Trabzonspor’a büyük güç ve kalite kattı. Fakat her şeyden evvel konuşulması gereken; Abdullah Avcı’nın birinci 8 haftada yalnızca 1 galibiyet alıp 17’nci sırada bulunan; maç başına 2 gol yiyen Trabzonspor’u mucizevi bir formda tepe yarışına sokması. Alkışlar Abdullah Avcı’ya…

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir