Lise öğrencilerinden memleketler arası makale başarısı

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Fen, mühendislik ve teknoloji bahislerinde öğrencilerin orjinal makalelerini kabul eden Avrupa’daki birinci hakemli yayınına isimlerini yazdırmayı başaran Hisar Okulları öğrencileri, ‘Su sesiyle matematik işlevi yazımı’ ve ‘Uzaktan eğitimde bağımsız planlama’ projeleriyle öne çıktı.

MÜZİK YETENEĞİNİ SAYISAL BİLGİYLE BİRLEŞTİRDİ
12’nci sınıf öğrencisi Yağmur A. çocukluğundan beri çaldığı piyano ile matematik ve fizik kısımlarına olan ilgisini birleştirerek yaratıcı bir projeye imza attı. Seslerin frekansları üzerine çalışan öğrenci, gerçekleştirdiği deney ile bardaklardaki muhakkak su düzeylerinin çıkarttıkları frekansları kullanarak tüm frekanslara uyarlanabilecek, su düzeyi cinsinden, bir işlev yazdı. Öğrencinin yazdığı formül bir müzik enstrümanı dizaynına yardımcı olacak nitelikte.

UZAKTAN EĞİTİMDE ÖĞRENCİ MOTİVASYONU ANKETİ
Lise öğrencilerinin, pandemi devrinde Hisar Okulları’nda uygulanan uzaktan eğitim modeline karşı sergiledikleri tavrı inceleyen 12. Sınıf öğrencisi Lara N. akranlarıyla bir anket çalışması gerçekleştirdi. Öğrencilerin “ödevlerini vaktinde tamamlama”, “öğretmenleriyle iletişim”, “okul kaynaklarına erişim” ve öteki “öğrenme etkinliklerini” inceleyen üç çevrimiçi anket sonucunda ortaya çıkan bulgular; lise öğrencilerinin Hisar Okulları’nın uzaktan eğitim uygulamalarına ait olumlu bir tavır içinde olduklarına ve mesken çalışmalarını kendilerine önerilen kişisel çalışma saatlerinden bağımsız olarak planlamak istediklerini ortaya koydu.

FIRSAT EŞİTLİĞİNİN DEĞERİ
Hisar Okulları Lise Müdürü Okan Uzelli şunları söyledi:
“Hisar Okulları anaokulundan lise son sınıfa kadar geçen tahsil hayatında, çocukların gerçek potansiyelini keşfedip açığa çıkartma hedefini taşıyor. Düzgün eğitimin vazgeçilmezlerinden birinin; öğrencilerin yatkın olduğu alanları erken yaşlarda belirleyerek, onları yaşama hazırlamak için olabildiğince çok fırsat sunmakta saklı olduğuna inanıyoruz. Okulumuzda bulunan Kültür ve Sanat Merkezi, Spor Alanları, İnovasyon Merkezi, Yazma Hünerleri Merkezi, Bilgisayar ve Fen Laboratuvarları, Mekatronik Atölyesi, ‘İdeaLab’ atölyeleri, Multimedia Laboratuvarı ve Eureka Araştırma Laboratuvarı ile her öğrencimize kendini geliştirebileceği bilimsel yahut toplumsal bir alan sunuyoruz.”

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir