iPhone SE Plus: İşte Apple’ın yeni telefonu

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Apple, iPhone SE 2020 modelini 2020 yılında satışa sunmuş, ülkemizde başka iPhone modellerine kıyasla ‘uygun’ fiyatlı olması nedeniyle büyük ilgi görmüştü. Artık ise bu modele bir de Plus isimli yeni bir iPhone ekleniyor.

Şimdi Apple’dan resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, Apple’a yakın kaynaklardan Apple Lab isimli bir Twitter kullanıcısından değerli bir bilgi geldi. Aygıtın 2021 yılının ortalarına gerçek satışa sunulacağını argüman eden kullanıcı, iPhone SE 3’ün akabinde bu türlü bir modeli görebileceğimize dikkat çekti.

Pekala iPhone SE Plus hangi özelliklere sahip olacak? Teze nazaran 6.1 inç IPS ekran paneline sahip olması beklenen telefon, Apple A14 işlemciden güç alacak. Ana kamerası 12 MP çözünürlüğünde imaj alabilirken, ön yüzde de FaceTime HD dayanağına sahip 7 MP kamera bulunuyor.

Üzerinde öteki iPhone SE modelleri üzere Home yani ana menüye yönlendiren tuş bulundurması beklenen iPhone SE Plus, 499 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

Aygıtın kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renge sahip olması bekleniyor. Telefonla ilgili yeni ayrıntılar ise ilerleyen haftalarda muhakkak olacak.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir