Instagram’ın CEO’su: TikTok bizden önde

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Dünyanın en yaygın kullanılan toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, geçtiğimiz aylarda TikTok’tan ‘ilham alarak’ Reels özelliğini hayata geçirmişti. Pek çok kullanıcı bu özelliği ağır olarak kullanmaya başlasa da, Instagram’ın CEO’su Mosseri’ye nazaran TikTok, hala kısa görüntüler kelam konusu olduğunda kendilerinden bir adım önde.

The Verge’ün haberine nazaran Instagram’a çeşitli efekt ve filtreleri ekleyerek kullanıcıların etkileşimini artırmaya çalışan Instagram’ın CEO’su Mosseri, Reels’in şimdi yolun başında olduğuna vurgu yaparak TikTok’un kendilerinden çok daha ileride olduğunun altını çizdi.

Instagram, elbette yalnızca TikTok’tan ‘esinlenen’ bir uygulama değil. Daha evvel Snapchat’i popülar hale getiren kıssalar özelliğini de kendisine adapte eden şirket, kullanıcıların büyük ilgisiyle karşılaşınca Facebook çatısı altındaki tüm servislere bu özellik yayılmış, sonrasında da YouTube, LinkedIn ve Twitter üzere başka dev toplumsal medya platformlarına da taşınmıştı.

GOOGLE DA ARAMA SONUÇLARINA TAŞIYOR

TikTok’un kısa görüntüleri ağır ilgi görünce Google, hem Instagram hem de TikTok’un yayınlanan görüntülerini arama sonuçlarına taşımaya başladı. Google’ın taşınabilir uygulamasında geçerli olan özellik, kullanıcıların Google’ı terk etmeden içerikler ortasında gezinebilmesini sağlıyor.

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir