Fenerbahçe hem maçı hem Mesut Özil’i kazandı

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Hazır olmayan Mesut Özil, oyunda kaldığı dakikalarda herkesten daha hazır göründü.

Ligde 24. haftaya girerken, şampiyonluk yarışındaki direkt rakiplerin sayısı üçten dörde çıkmışken, hatta Alanya da plase olarak tepeyi elinden geldiğince zorlamaya devam edeceğinin sinyallerini verirken geçtiğimiz hafta derbide ezeli rakibine yenildikten sonra hafta içi de kupadan elenen Fenerbahçe için galibiyet dışında bir opsiyon kelam konusu değildi. Sarı lacivertli topluluk için bu maçın üç puanın ötesinde bir değeri vardı; dönemin yarısından fazlası geride kalmışken hala ekibin omurgasını oturtmaya çalışmak, Gustavo’nun eksikliğinde ne oynayacaklarını iddia edememek, Mesut’un birinci 11’de başlayıp başlayamayacağını bilememek, dönem başında ve devre ortasında yapılan transferlere, ligin çok ötesinde bir takım kalitesine karşın hâlâ alana kimliğini yansıtan bir oyun ortaya koyamamak herkesi ziyadesiyle huzursuz ediyordu.

iSTATiSTiK Bilakis DÖNDÜ

Takımlar açıklandığında birinci dilekleri gerçekleşmişti: Mesut Özil alana çıkan birinci 11’in kesimiydi ve oyuna girdiği neredeyse tüm maçlarda yaptığı üzere gole direkt katkısını da verdi. Maçtaki tesiri yalnızca golle hudutlu da kalmadı. Fenerbahçe’nin en eleştirilen istikameti, topun hakimiyetini rakibe bırakma istatistiği bilakis döndüyse bunda Mesut’un paslarının tesiri büyüktü. Hazır olmayan Mesut, oyunda kaldığı dakikalarda herkesten hazır göründü.

BORiNi’NiN GOLÜ HARiKAYDI 

Maçın birinci yarısı o kadar yavaş bir tempoda oynandı ki birinci 45’in tamamında akıllarda kalan durumlar Karagümrük ismine 13. dakikada ademi’nin karşı karşıya kaldığı konumda kaleci altay’ın kornere çeldiği durumla, 19.dakikada gelen Thiam’ın golüydü. Bu maç bu türlü sarfiyat derken farklı bir ikinci yarı izledik. 53.dakikada Valencia’nın aşırtma vuruşuyla 2-0 geriye düşen Karagümrük, neredeyse kimsenin beklemediği bir geri dönüşe imza atacaktı: 67. dakikada eski Milanlı Borini’nin jeneriklik golü sonrası, 75. dakikada ofsayt gerekçesiyle VAR’dan dönen ikinci gol ve kalan dakikalardaki baskısı skorun değiştirmeye yetmedi. Fenerbahçe maçı ve Mesut’u kazandı.

Etiketler: , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir