Fatih Karagümrük – Fenerbahçe maçı sonrası Erol Bulut için Ersun Yanal yorumu! ‘Delilik…’

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Uğur Meleke: Erol Bulut, F.Bahçe 2-0 öne geçince resmen kadrosunu durdurdu.

Fenerbahçe’nin son 10 yıldaki 4 yerli hocasının istatistikleri karşılaştırıldığında Erol Bulut, maç başına 1,39 organize atak sayısıyla son sırada. Ersun Yanal’ın 2,77 ile önder olduğu listede, Kartal ve Kocaman da takipteler. Ayrıyeten direkt hamle istatistiğinde de Yanal’ın 1,65’lik, Bulut’un 1,91’lik skorları var.

ERSUN YANAL’IN YARISI KADAR

Yani OPTA datalarına nazaran Erol Bulut hem organize atak sayısında Yanal’ın fakat yarısını üretebilmiş. Hem de direkt atakta kıymetli bir fark yaratamamış. Evet, futbolda illaki her hamlede rakip kaleye 10+ pasla gitmek zorunda değilsiniz.

Pragmatik oyunda güzelsinizdir ve bu ataklarla kapatırsınız bu farkı. Fakat Erol Bulut Fenerbahçe’si maalesef farkı bu türlü de kapatamıyor.

2 GOLDE DE MESUT’UN HİSSESİ VAR

Dün aslında birinci 53 dakikada işler yolunda görünüyordu. Fenerbahçe topa daha fazla sahip oluyor, geriden pasla akılcı çıkıyordu. Geriden çıkışlardaki muvaffakiyetin artışında Mesut’un rolü büyük. Mesut dün santrada tahminen klasik 10 numara rolündeydi lakin oyunun gidişatı onun topla çok daha derinde buluşmasına neden oldu. Birinci yarıda 45/48 pas isabetiyle oynadı. Kadroda Serdar’dan sonra en fazla topla buluşan oyuncuydu ve iki golde de direkt katkısı var.

BULUT SANIRIM ÇOK UYKUSUZDU!

Yalnız 53’üncü dakikada tribünden bir düdük sesi duyuldu. Erol Bulut da sanırım çok uykusuzdu ve o sesi, maçın bitiş düdüğü sandı(!). Yani herhalde o denli bir şey yaşanmış olmalı, çünkü Fenerbahçe’nin 53’üncü dakikada kontağı kapatıp oyunu büsbütün rakibine bırakmasını öteki türlü açıklayamıyorum ben.

Bence bir Fenerbahçe teknik yöneticisi, Karagümrük’e karşı 53’te 2-0 öne geçtim diye ekibini büsbütün durdurmuş olamaz. Olmamalı çünkü.

DAİMA BİREBİR ŞEYLERİ YAPIP FARKLI SONUÇ BEKLEMEK DELİLİĞİN KANITIDIR…

Erol Bulut için “çok istikametli grubun tek taraflı hocası” demiştim geçen hafta. Dün 53’ten sonraki manzara, bu tezi dayanaklar nitelikte. Hafta içinde Emre Belözoğlu, “oynanan oyundan hocamız da mutlu değil” demişti açıklamasında.

Sevgili Belözoğlu; hocanız şayet bu oyundan mutluysa zati yaptığı misyonun tartısının şuurunda değil demektir. Şad değilse de oyun anlayışını değiştirmesi gerekiyor güya. Çünkü ‘aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek, deliliğin kanıtıdır.’

FENERBAHÇE HEM MAÇI HEM MESUT’U KAZANDI

Banu Yelkovan: Hazır olmayan Mesut Özil, oyunda kaldığı dakikalarda herkesten daha hazır göründü.

Ligde 24. haftaya girerken, şampiyonluk yarışındaki direkt rakiplerin sayısı üçten dörde çıkmışken, hatta Alanya da plase olarak tepeyi elinden geldiğince zorlamaya devam edeceğinin sinyallerini verirken geçtiğimiz hafta derbide ezeli rakibine yenildikten sonra hafta içi de kupadan elenen Fenerbahçe için galibiyet dışında bir opsiyon kelam konusu değildi. Sarı lacivertli topluluk için bu maçın üç puanın ötesinde bir ehemmiyeti vardı; dönemin yarısından fazlası geride kalmışken hala ekibin omurgasını oturtmaya çalışmak, Gustavo’nun eksikliğinde ne oynayacaklarını kestirim edememek, Mesut’un birinci 11’de başlayıp başlayamayacağını bilememek, dönem başında ve devre ortasında yapılan transferlere, ligin çok ötesinde bir takım kalitesine karşın hâlâ alana kimliğini yansıtan bir oyun ortaya koyamamak herkesi ziyadesiyle huzursuz ediyordu.

iSTATiSTiK Bilakis DÖNDÜ

Takımlar açıklandığında birinci dilekleri gerçekleşmişti: Mesut Özil alana çıkan birinci 11’in kesimiydi ve oyuna girdiği neredeyse tüm maçlarda yaptığı üzere gole direkt katkısını da verdi. Maçtaki tesiri yalnızca golle hudutlu da kalmadı. Fenerbahçe’nin en eleştirilen istikameti, topun hakimiyetini rakibe bırakma istatistiği bilakis döndüyse bunda Mesut’un paslarının tesiri büyüktü. Hazır olmayan Mesut, oyunda kaldığı dakikalarda herkesten hazır göründü.

BORiNi’NiN GOLÜ HARiKAYDI 

Maçın birinci yarısı o kadar yavaş bir tempoda oynandı ki birinci 45’in tamamında akıllarda kalan konumlar Karagümrük ismine 13. dakikada Ademi’nin karşı karşıya kaldığı durumda kaleci Altay’ın kornere çeldiği konumla, 19.dakikada gelen Thiam’ın golüydü. Bu maç bu türlü masraf derken apayrı bir ikinci yarı izledik. 53.dakikada Valencia’nın aşırtma vuruşuyla 2-0 geriye düşen Karagümrük, neredeyse kimsenin beklemediği bir geri dönüşe imza atacaktı: 67. dakikada eski Milanlı Borini’nin jeneriklik golü sonrası, 75. dakikada ofsayt gerekçesiyle VAR’dan dönen ikinci gol ve kalan dakikalardaki baskısı skorun değiştirmeye yetmedi. Fenerbahçe maçı ve Mesut’u kazandı.

250 TL’ye varan  sadece Misli.com’da!

Etiketler: , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir