e-Devlet uygulamasına girenlere değerli ihtar

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye nazaran, liman başkanlıkları tarafından 6 Kasım 2020’den itibaren fazlar halinde devreye alınan sistem sayesinde 15 Ocak itibarıyla birçok işlem e-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşlara açıldı.

Gemi sicili, inşa halindeki gemilere mahsus sicil, süreksiz sicil ve bağlama kütüğüne kayıt olacak yahut kayıtlı gemi ve su araçlarına ait müracaat, bilgi sorgulama ve harç ödeme üzere işlemler artık e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Vatandaşlar, bu süreçleri yapabilmek için daha evvel liman başkanlıklarına gidiyordu. 

Vakitten ve masraftan tasarruf sağlanacak

Liman başkanlıklarında verilen hizmetlerin elektronik ortama taşınmasıyla buralardaki yoğunluk önlenirken, bir yanda da vakit ve masraflardan tasarruf hedefleniyor.

Kelam konusu sistemle liman başkanlığının olduğu kentte ikamet etmeyen vatandaşlar, süreçleri için sistemden müracaat yapabilecek ve sürecinin sonucuna ait de buradan randevu alarak liman başkanlığına gidip birebir gün işlerini bitirebilecek. Bu sayede vatandaşların da vakit kaybına ve maddi kayba uğramadan işlerini yapabilmelerine imkan sağlanmış oldu. 

Vatandaşlar, süreçlerin sistem üzerinden nasıl gerçekleştirileceğine dair görüntü görsellerine “https://umurbey.uab.gov.tr/Vatandas/VatandasSSS” adresinden ulaşabiliyor. 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir