Berlin’de koronavirüs önlemleri protesto edildi

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Çok sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi tarafından Kovid-19 önlemini protesto etmek hedefiyle düzenlenen şova katılan yaklaşık 100 kişi Alexander Meydanı’nda toplandı.

Daha sonra Unter den Linden ve 17 Haziran caddeleri üzerinden Başbakanlık binasının önüne kadar yürüyen göstericiler “Korona çılgınlığını durdurun”, “Panik yapmayı bırakın” ve “Ekonomi ölüyor” yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

Başbakanlığın önünde yapılan konuşmalarda, federal hükümet tarafından alınan Kovid-19 tedbirlerinin sorgulanması gerektiği belirtildi, alınan önlemlerin mantıksız olduğu ve yaşlıların yalnızlığa terk edildiği tabir edildi.

Konuşmalarda alınan tedbirler nedeniyle çok sayıda işletmenin iflasın eşiğine geldiği ve birçok insanın da işsiz kaldığı aktarılarak hükümete Kovid-19 önlemlerine son verme davetinde bulunuldu.

Öte yandan, Federal Meclisin önündeki çimenlik alanda kuşkulu bir valiz bulunması sebebiyle meclisin etrafında geniş güvenlik tedbirleri alındı ve yaklaşık 1 saat bölgeye giriş müsaadesi verilmedi.

Uzmanlar tarafından incelenen valizin içinden radyo, tuvalet kağıdı ve CD’ler çıkması üzerine güvenlik tedbirleri kaldırıldı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir