Abdülkadir Ömür’ün şanssızlık sakatlık süreçleri! Birincisi 6 ay sürmüştü…

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Hem ulusal ekipler hem de altyapısından yetiştiği Karadeniz temsilcisi için değerli bir potansiyele sahip olan Abdülkadir, Ağustos 2015’te 16 yaşındayken bordo-mavili kulüp ile profesyonel kontrat imzaladı.

Trabzonspor’da A grupla birinci maçına Ocak 2016’da 16 yaş 7 aylıkken Ziraat Türkiye Kupası’nda çıkan Abdülkadir, yeteneğiyle taraflı tarafsız spor kamuoyunun beğenisini kazandı.

Gösterdiği performansla Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin ilgisini çeken ve 20 milyon avroyu bulan teklifler alan genç futbolcu, son periyotta yaşadığı şanssız sakatlıklar nedeniyle alanlardan uzak kaldı.

– Birinci sakatlığı 6 ay sürdü

Abdülkadir Ömür’ün birinci yaşadığı önemli sakatlık, kendisini yaklaşık 6 ay alanlardan uzak bıraktı.

2019-2020 döneminde 29 Ağustos 2019’da Yunanistan temsilcisi AEK ile yapılan UEFA Avrupa Ligi play-off tipi rövanş maçında sakatlanan genç oyuncu, 12 Eylül’de ameliyat edildi.

Menisküs yırtığı olan ve sakatlığı sürecinde ihmallere maruz kaldığı argüman edilen bordo-mavili futbolcu, yaklaşık 6 ay alanlardan uzak kaldı.

Eylül 2019’da bıçak altına yatan ve 29 Şubat 2020’de Çaykur Rizespor ile oynanan lig maçında alanlara dönen Abdülkadir, toplamda 30’a yakın resmi karşılaşmada forma giyemedi.

– Ayak bileği kırıldı

Abdülkadir Ömür, ikinci ağır sakatlığını 2 gün evvel yaşadı.

Bordo-mavili grubun İttifak Holding Konyaspor ile oynadığı lig karşılaşmasında sakatlanan 21 yaşındaki futbolcunun sağ ayak bileğinde kırık olduğu bildirildi.

– A kadroda yaklaşık 60 resmi maç kaçırdı

Genç yıldız, Trabzonspor’da sakatlığı yahut öteki rahatsızlıklarından ötürü yaklaşık 60 resmi maçı kaçırdı.

Bordo-mavili kulübün A grubunda 2016’da başlayan mesleğinde değerli bir çıkış yakalayan Abdülkadir, sakatlıklardan ötürü da çok sorun yaşadı.

Karadeniz temsilcisinde, Muhteşem Lig’de 90, Ziraat Türkiye Kupası’nda 14, UEFA Avrupa Ligi’nde de 4 olmak üzere toplam 108 resmi karşılaşmada uğraş eden Abdülkadir Ömür, 14 kere fileleri havalandırdı.

Trabzonspor A Ekibi’nde 5 dönemdir çaba eden 21 yaşındaki atak oyuncusu, bu müddette çeşitli nedenlerden ötürü toplamda 61 karşılaşmada forma giyemedi.

Abdülkadir Ömür’ün yaşadığı sakatlık nedeniyle dönemin kalan kısmında forma giymesi beklenmiyor.

 

250 TL’ye varan Misli.com’da!

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir