200 bin öğrenci çevrim içi etkinliklerde bir ortaya geliyor

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Rektörlükten yapılan açıklamaya nazaran, Açıköğretim Sistemi’ne kayıtlı tüm öğrencilerin fiyatsız kaydolabildiği çevrim içi topluluklara, farklı ilgi alanlarına hitap eden etkinlikler düzenleniyor.

Faal olarak tahsiline devam eden 1 milyonun üzerindeki Açıköğretim öğrencisine en güzel hizmeti sunmak için çalışma başlatan AÜ, alanında uzman isimlerin öğrencilerle buluştuğu aktifliklerin duyurusuna başladı.

Yaklaşık 200 bini bulan üye sayısı ile çevrim içi irtibat kuran Üniversite, öğrencilerinin bilgi birikimlerini paylaşmasına imkan sağlamak emeliyle kitap, sinema, fotoğraf, tarih, müzik ve bilişim topluluklarını bir ortaya getiriyor. 

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine sinemanın farklı boyutlarında, derinlikli bilgi ve tecrübesi aktarmayı planlayan Üniversite, bu ay sinema oyuncusu Ercan Kesal ile öğrencileri buluşturacak. 

Müzik topluluğundan Eskişehir Büyük Kent Belediyesi Senfoni Orkestrası Başkemancısı Nazlı Avcı’nın “Tarihte Salgın Hastalıklar”, Prof. Dr. Haşim Şahin’in “Öykü Nasıl Okunur?” husus başlıklarıyla, Prof. Dr. Oktay Yivli’nin konuk olacağı aktifliklerin tarih ve saat programına AÜ internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir